Opinie o Nas
Tłumaczenie
 
Producenci

FinClub


Mitra


MedPharma


Terezia Company


Energy


Diochi


PharmoVit


Kawon


Remedicum


Herbamedicus


NuUNutrition


Siberian Health


Healthlink


Konopia

Krótko o konopi:
Od prawie tysiąca lat przed Chrystusem aż do 1883 roku naszej ery cannabis sativa, znana też jako konopie, była jedną z największych upraw rolnych naszej planety. Pierwsze historyczne wzmianki o tej roślinie można znaleźć w chińskim traktacie o rolnictwie z XVI w. p. n. e. Konopie były źródłem tysięcy produktów, dostarczając włókno, tkaniny, olej opałowy, papier, kadzidła i leki, jak również podstawowym źródłem jadalnego białka dla ludzi i zwierząt. Cannabis jest najmocniejszym i najtrwalszym naturalnym miękkim włóknem na tej planecie. Konopie mogą rosnąć w praktycznie każdym klimacie i nasłonecznieniu. Konopie wykorzystywane w farmacji, przemyśle spożywczym czy  spotykane w sklepach (Cannabis sativa) to nie marihuana (Cannabis indica).

Nasiona konopi:
Coraz częściej spotykane są na półkach sklepowych ze względu na ich walory odżywcze. Posiadają idealną proporcję pomiędzy kwasami omega-6 i omega-3 (3:1), oraz zawierają aż 10 aminokwasów. Nasiona konopi siewnej są dobrym źródłem witaminy E, żelaza, wapnia, cynku, fosforu, magnezu. Nasiona konopi charakteryzują się również wysoką zawartością błonnika pokarmowego.

CBD
Jednym z ponad 100 kanabinoidów które zawiera konopia jest CBD. W przeciwieństwie do THC, CBD nie jest substancją psychoaktywną przez co nie mogą wystąpić wszystkie niepożądane skutki takie jak lęki czy problemy z pamięcią. Konopia wspomaga przy:

  • Nowotwory- pozytywny wpływ konopi na hamowanie tempa wzrostu guzów w płucach, piersiach oraz mózgu poświadcza m.in. organizacja American Association for Cancer Research.
  • Udary - konopia posiada właściwości przeciwskurczowe, które są bardzo efektywnym sposobem leczenia skutków udaru. 
  • Osłabienie siatkówki - jak udowodnili naukowcy z Medical College of Georgia, aktywny składnik konopi kanabidol wspomaga przy uszkodzeniach naczyń krwionośnych siatkówki oka przeciwdziała obumieraniu neuronów siatkówki, obniża przepuszczalność naczyń krwionośnych, hamuje stany zapalne, oraz obniża ciśnienie śródgałkowe. Składnik ten obniża również poziom wolnych rodników.
  • Alzheimer - w 2006r. naukowcy ze Scripps Institure wykazali, że znajdujące się w marihuanie THC pomaga w zapobieganiu tej strasznej choroby, blokując powstawanie blaszek amyloidowych, odkładających się w ścianach naczyń krwionośnych.
  • Układ krążenia - kwasy tłuszczowe spożywane w odpowiednich proporcjach zmniejszają ryzyko zawału serca, powstawania zakrzepów, zaburzeń rytmu serca, obniżają poziom cholesterolu we krwi oraz obniżają ciśnienie krwi. Błonnik zaś obniża stężenie cholesterolu. 
  • Redukcja masy ciała - błonnik pokarmowy zawarty w nasionach konopi pomaga w redukcji masy ciała.

Ciekawostka:
Olej konopny należy stosować zawsze na zimno, gdyż pod wpływem temperatury kwasy tłuszczowe ulegają utlenieniu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl