Opinie o Nas
Tłumaczenie
 
Producenci

FinClub


Mitra


MedPharma


Terezia Company


Energy


Diochi


PharmoVit


Kawon


Remedicum


Herbamedicus


Siberian Health


Bezpieczne płatności

Ginkgo biloba - 30 mg

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 29,00 zł 29.00
ilość szt.
Zyskujesz 29 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Składnik:

Zawartość w 1 tabletce:

Aronia

50 mg

Guarana

50 mg

Leuzea

50 mg

Czarna porzeczka

40 mg

Ginkgo Biloba

30 mg

W fitoterapii miłorząb jest ważną rośliną leczniczą, odkrytą ponownie w ostatnich kilkunastu latach. Już przed kilku tysiącami lat używano sproszkowanych liści miłorzębu w leczeniu zmian degeneracyjnych mózgu. Obecnie produkuje się ekstrakt z liści zawierający wiele składników a zwłaszcza glikozyd flawonowy. Znajduje on zastosowanie w leczeniu i profilaktyce zmian procesu starzenia co jest zagadnieniem bardzo istotnym dla starzejących się społeczeństw krajów rozwiniętych.

Aktywne substancje z miłorzębu przeciwdziałają utlenianiu tłuszczów w ścianach komórek i ich wnętrzu, zwłaszcza w mózgu oraz naczyniach krwionośnych. Poprawiając elastyczność krwinek i naczyń włosowatych powodują lepsze ukrwienie a tym samym utlenienie i odżywienie tkanek. Przywraca to “młodzieńczą” wrażliwość komórek mózgu na neurotransmitery (substancje hormonalne, za pomocą których komórki komunikują się ze sobą). Przykładem może być odrodzenie się wrażliwości receptorów na działanie ważnego neuroprzekaźnika, serotoniny. Stwierdzono również wpływ miłorzębu na utrzymanie właściwego poziomu cholesterolu oraz blokowanie utleniania jego frakcji LDL.
Miłorząb Japoński (Ginkgo Biloba)

Warto stosować wspomagająco przy:
- niewydolność naczyń krwionośnych ośrodkowego układu nerwowego ( niewystarczający dopływ krwi do mózgu)
- demencja
- depresja
- impotencja
- zawroty głowy, szum w uszach
- stwardnienie rozsiane
- neuralgia i neuropatia
- niewydolność naczyń obwodowych (chromanie przestankowe, choroba Raynauda, itd.)
- zespół napięcia przedmiesiączkowego
- zwyrodnienie plamki
- kruchość naczyń krwionośnych

Informacje ogólne:
Miłorząb Japoński (Ginkgo Biloba) to drzewo liściaste, które rośnie do tysiąca lat: może osiągać wysokość do 30 metrów. Aktywne składniki liści to glikozydy flawonowe miłorzębu, laktony terpenowe, kwercetyna, kaempferol, izorhamnetyna, glukoza, ramnoza, proantycyjanidyny, oraz substancje charakterystyczne wyłącznie dla miłorzębu japońskiego: glinkgolidy i bilobalidy

Wpływ na komórki nerwowe:
Poprawia funkcjonowanie błony komórkowej i zmiatanie wolnych rodników przez wyciąg z miłorzębu są najbardziej widoczne w komórkach mózgowych. Poprzez poprawę wykorzystywania tlenu i glukozy w komórkach, wyciąg z miłorzębu wykazuje wyjątkowe zdolności do zapobiegania zakłóceniom dostawy krwi do mózgu

Wpływ na naczynia krwionośne:
Wyciąg z miłorzębu wywiera wpływ na system, który reguluje napięcie naczyń krwionośnych. Zwiększa on napięcie układu żylnego wspomagając przez to usuwanie toksycznych metabolitów. Normalizuje też krążenie działając tonizująco

Wpływ na płytki krwi:
Ginkgolidy między innymi hamują agregację płytek krwi i ich adhezję oraz przyczyniają się do degranulacji (uwalniania z krwi składników alergicznych i zapalnych)

Niewydolność naczyniowa mózgu i osłabione funkcje umysłowe:
Wykazano, ze wyciąg z miłorzębu przyczynia się do istotnego zmniejszenia podstawowych objawów niewydolności naczyniowej mózgu i osłabionych funkcji umysłowych takich jak: krótkotrwałe utraty pamięci, zawroty i bóle głowy, dzwonienie w uszach, depresja, senność.

Choroba Alzhaimera:
Wyciąg z miłorzębu wykazuje korzystne działanie w wielu przypadkach demencji starczej w tym i w chorobie Alzhaimera. Jednak jest on najbardziej skuteczny w opóźnianiu pogarszania się funkcji umysłowych we wczesnym stadium choroby

Impotencja:
Wyciąg z miłorzębu może być bardzo pomocny w zaburzeniach wzwodu spowodowanych słabym dopływem krwi do tkanki erekcyjnej.

Działanie antydepresyjne:
Wyniki badań wskazują, że wyciąg z miłorzębu może działać jako środek antydepresyjny samodzielnie lub w połączeniu z terapią lekarską.

Zawartość:
67 tabletek

Dawkowanie:
1 tabletka dziennie

Działanie produktu jest indywidualne w stosunku do organizmu, w każdym przypadku efekt może być zróżnicowany.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl